Jak rozwiązać problem oklejania łuków

Ocena stanu faktycznego

 

Meblarskie zakłady usługowe z natury rzeczy są małymi, kilkuosobowymi firmami, których środki inwestycyjne są ograniczone. Zakup kompletu maszyn do wydajnego oklejania krawędzi elementów prostoliniowych, jak również elementów krzywoliniowych zwanych potocznie „łukami” stanowi znaczącą inwestycje.

 

Nabycie specjalistycznych, profesjonalnych maszyn do oklejania „łuków” tylko wówczas ma sens, gry elementów krzywoliniowych jest dużo w porównaniu z liczbą elementów prostoliniowych. Problem jednak tkwi w tym, że w usługach elementy krzywoliniowe stanowią najczęściej jedynie kilka procent wszystkich oklejanych formatek meblowych. Stwarza to sytuację, w której kupowanie maszyn specjalistycznych jest nieekonomiczne i nierozsądne.

 

Zakłady usługowe, które dotychczas oklejały „ręcznie” zarówno elementy prostoliniowe, jak i łuki, decydują się więc na zakup maszyn przeznaczonych do łuków, na których można oklejać również elementy prostoliniowe, prowadząc je ręcznie przy prowadnicy. Jednakże takie oklejanie krawędzi prostych jest mało wydajne i często gorsze jakościowo, aniżeli czynność ta wykonywana automatycznie przez oklejarki prostoliniowe z posuwem mechanicznym.

 

Natomiast te zakłady, które posiadają już profesjonalną oklejarkę prostoliniową starają się rozwiązać problem „łuków”, przyklejając ręcznie obrzeże na klej neoprenowy bądź też stosując obrzeże z klejem i do tego opalarkę.

 

Optymalne rozwiązanie

 

Firma M.M OPTIMAT, która od blisko 25 lat produkuje oklejarki i maszyny wykańczające, proponuje, by kryterium doboru odpowiedniego zestawu maszyn była częstotliwość występowania elementów krzywoliniowych w ogólnej ilości oklejanych elementów meblowych w danym zakładzie. Stosując powyższy parametr, można zestawić z tych maszyn przynajmniej dwa optymalne zestawy.

 

Copyright by MM Optimat © 2016 All rights reserved.

Zakład Budowy Maszyn MM OPTIMAT ul.Czarnieckiego 48, 14-100 Ostróda

NEWSLETTER

Jeżeli chcą Państwo zainteresowani otrzymywaniem comiesięcznych informacji na temat nowości i promocji prosimy wpisać się na listę zainteresowanych otrzymywaniem newslettera.