Maszyny nowe

Okleiniarka OPTIMAT 312

OKLEINIARKA OPTIMAT 312

 

cena netto :

10 500,00 zł
 
Przeznaczenie:
Oklejarka (okleiniarka) ta służy głownie do oklejania obrzeżem PCV i ABS, łuków formatek meblowych, prowadzonych i dociskanych ręcznie. Maksymalna grubość obrzeża nie może przekraczać 2mm. Maszyna ta podaje i przykleja obrzeże, nie wykańcza na gotowo – należy do tego użyć specjalnej frezarki (np.: OPTIMAT 403).
 

Istnieje możliwość oklejania krawędzi prostych, wówczas klej topliwy nanoszony jest na płytę, do której następnie na rolce klejącej, dociskane jest ręcznie obrzeże.
Rozwiązanie takie powoduje bardzo mocne przyklejenie obrzeża do płyty oraz wyraźne zmniejszenie się zabrudzenia frezów podczas operacji frezowania.
 
Zastosowanie wymiennych zbiorników klejowych (wyposażenie specjalne) pozwala na operowanie dodatkowymi kolorami kleju, np.: białym i czarnym. Gotowość do wymiany każdego z tych zbiorników sygnalizowana jest na kasecie sterowniczej.
Sama wymiana zbiornika, a zatem zmiana koloru kleju, trwa ok. 5 minut.
 
W zależności od kształtu oklejanych formatek, istnieje możliwość ustawienia w stole odpowiedniej konfiguracji rolek kulkowych, które umożliwiają swobodne prowadzenie łuku przy rolce klejącej, nie zaczepiając naddatkiem obrzeża o stół. Sterowanie maszyną odbywa się przyciskami nożnymi, tak by operator miał wolne ręce i mógł płynnie prowadzić formatkę.
 
Podczas oklejania prostoliniowego można wykorzystywać wysuwany czujnik w stole, który pozwala automatycznie podawać oraz przycinać obrzeże na długości formatki.
 
Oklejarka (okleiniarka) „OPTIMAT 312” przystosowana jest do pracy 2-zmianowej.

 
Maszyna ta może być dodatkowo wyposażona w uchwyt do mocowania opalarki pod talerzem odwijaka do wstępnego podgrzewania obrzeża z PCV i ABS. Ma to szczególne znaczenie gdy w pomieszczeniach produkcyjnych gdzie ustawiono oklejarkę, temperatura spada poniżej 18oC.

 
DANE TECHNICZNE:
 

Grubość obrzeża 0,5 – 2 mm
Grubość oklejanych płyt 12 – 47 mm
Temperatura kleju 120 – 200oC
Prędkość prowadzenie formatki 5,5 m/min
Pojemność zbiornika 1,2 l
Czas przygotowania kleju 15-20 min
Czas zmiany koloru kleju ok. 5 min
Moc zainstalowana 2000 W
Ciśnienie sprężonego powietrza 6 – 8 bar
Wymiary 1.1 x 1.4 x 1.2 m
Masa 120 kg
*) wyposaż. specjalne

Copyright by MM Optimat © 2016 All rights reserved.

Zakład Budowy Maszyn MM OPTIMAT ul.Czarnieckiego 48, 14-100 Ostróda

NEWSLETTER

Jeżeli chcą Państwo zainteresowani otrzymywaniem comiesięcznych informacji na temat nowości i promocji prosimy wpisać się na listę zainteresowanych otrzymywaniem newslettera.